Klucz dynamometryczny + nasadki 1/2 60 - 330 Nm 585 mm FR2104 + FR2390N

289,00 PLN Brutto
FR2104+FR2390N

Wysyłka 24h
Gwarancja 12 miesięcy

Klucz dynamometryczny 1/2 60 - 330 Nm 585 mm Farys + nasadki do alufelg 

Kod produktu: FR2104 + FR2390N

Klucze dynamometryczne wykorzystywane są w pracach, w których najważniejsza jest precyzja i staranne dokręcanie śrub czy nakrętek z określoną siłą


Ich rolą jest zapobieganie uszkodzeniom śrub, poprzez ich przekręcenie – dzięki kluczom cały proces odbywa się z nienaganną precyzją i zgodnie z wytycznymi producenta danego elementu. Nowoczesne klucze dynamometryczne sygnalizują osiągnięcie momentu maksymalnego dokręcenia poprzez wyraźnie słyszalne kliknięcie. Jest to znak, że należy zaprzestać dalszego dokręcania, gdyż śruba została zamocowana solidnie.

Jest on polecany szczególnie tam, gdzie śruby łączą ze sobą części aluminiowe lub aluminiowe i stalowe, a przy których niezbędna jest wysoka precyzja (np. głowica silnika).

Dane techniczne:

  • Długość: 585 mm
  • Opakowanie: Walizka
  • Rozmiar: 1/2"
  • Wartość momentu: 60 - 330 Nm

  • Zestaw nasadek do felg aluminiowych 1/2" składający się z 3 elementów.
  • Nasadki posiadają tuleję zabezpieczającą z tworzywa, która chroni felgę przed uszkodzeniem powłoki lakierniczej.
  • Stal Cr-Mo.
  • Rozmiary : 17, 19, 21mm

Klucz dynamometryczny do samochodu

Klucze dynamometryczne pomagają dokręcić śruby szczególnie w istotnych podzespołach. Przykładem może być blok silnika. Część ta wymaga specjalnej techniki dokręcania (za pomocą kilku serii z określonym momentem). Jeżeli proces dokręcania zostanie przeprowadzony nieprawidłowo, istnieje ryzyko uszkodzenia uszczelki lub samej głowicy, a nawet całego bloku silnika.

Klucz dynamometryczny do kół

Klucz dynamometryczny używany jest również do dokręcania śrub kół. Zbyt mocne dokręcanie śrub sprawi, że przy wymianie opony w terenie, będziemy musieli stawać na kluczu, ponieważ śruby się zapieką. Warto pamiętać, że klucz dynamometryczny do świec i drobnych elementów nie powinien naruszyć delikatnych śrub. Dlatego powinien posiadać moment od 0 do 20 Nm.

Klucz dynamometryczny do motocykla

Dobór klucza dynamometrycznego do motocykla jest analogiczny, jak klucza do samochodu. Do kół przyda się klucz z zakresem 40 - 200 Nm lub 80 - 120 Nm. Silnik będzie potrzebował momentu w granicach 30 Nm, natomiast elementy drobniejsze około 20 Nm.

Klucz dynamometryczny do roweru

W przypadku roweru nie są wymagane specjalne klucze. Śruby w rowerze należy dokręcać niewielką siłą, by nie uległy uszkodzeniu. Wskazane jest użycie klucza, który umożliwi prace w zakresie od 0 do 25 Nm.

Fakt ten jest podyktowany coraz powszechniejszym użyciem włókna węglowego.  Materiał ten jest mocniejszy, lecz bardziej kruchy i wymaga użycia mniejszej siły.

Klucz zapakowany w solidną walizkę.

Napisz swoją opinię