Zamówienia złożone do godz. 10:30 wysyłamy tego samego dnia.

Filter By

Availability

Availability

Wkrętaki

Active filters

Zestawy wkrętaków

Tak naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić prawdziwego mechanika bez zestawu wkrętaków. Bez wątpienia są to narzędzia, które znajdują się w praktycznie każdym domu, chociażby  z tego powodu, że są one wręcz niezbędne do wykonywania wielu prac. Mnóstwo rzeczy w naszych mieszkaniach wymaga użycia właśnie tych narzędzi. Oznacza to, jak bardzo te narzędzia są nam potrzebne. Wkrętak jest to wręcz banalne narzędzie, składające się z rękojeści, a także grotu. Mamy wiele różnych rodzajów takich wkrętaków. Zazwyczaj zestawy wkrętaków posiadają na swoim wyposażeniu wkrętaki płaskie i krzyżakowe. Te dwa rodzaje wkrętaków są, tymi najczęściej wykorzystywanymi. Warto również wspomnieć o wkrętakach sześciokątnych, kwadratowych, Torx, XZN, czy Spline. Jest to tylko kilka podstawowych i najczęściej spotykanych wkrętaków. Posługiwanie się wkrętakami nie powinno stanowić żadnego problemu, ponieważ umiejętność ta jest bardzo prosta i nauczana od najmłodszych lat. Warto jedynie pamiętać o odpowiednim doborze wkrętaka do danej śruby. Każdy wkrętak posiada wiele różnych rozmiarów i wybór tego odpowiedniego jest jak najbardziej konieczny.

Wkrętaki do pobijania

Bardzo popularne w szczególności w warsztatach samochodowych są wkrętaki do podbijania. Wkrętaki do podbijania praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych wkrętaków, jedynie zostały one wyposażone w elementy pozwalające na swobodne ich uderzenia np. młotkiem. Jak sama nazwa wskazuje, wkrętaki te pozwalają nam na podbijanie różnych elementów. Często wkrętaki do pobijania posiadają końcówki magnetyczne, które umożliwiają nam wyciąganie śrubek z miejsc, do których dostęp jest ograniczony. Przede wszystkim wkrętaki do podbijania spełniają funkcję tradycyjnych wkrętaków. Można wyróżnić tutaj, chociażby wkrętaki płaskie, a także krzyżakowe. Bardzo ważne jest to, aby te narzędzia wykonane były z odpowiednich materiałów. Za takie możemy uważać materiały wytrzymałe i odporne na duże obciążenia. Możemy spotkać takie wkrętaki jak płaskie 3 × 75 mm, 5 × 125 mm, 6 × 150 mm, 6 × 38 mm, 5 × 75 mm, 8  × 150 mm, 3,2 × 75 mm, 6 × 100 mm, 9,5 × 200 mm i wkrętaki krzyżakowe Ph2 x 38 mm, Ph1 x 75 mm,Ph3 x 150 mm, Ph0 x 75 mm, Ph2 x 100 mm, Ph4 x 200 mm, Ph0 x 60 mm.

Pokrętła wkrętakowe

Do szerokiej grupy wkrętaków możemy zaliczyć również pokrętła wkrętakowe. Znajdują one szerokie zastosowanie w wielu branżach, a między innymi w motoryzacji. Pokrętła wkrętakowe bardzo często wyposażone są w wymienne nakładki, które umożliwiają nam odkręcanie, lub dokręcanie różnego rodzaju śrub. Pokrętła wkrętakowe umożliwiają nam dojście do miejsc, do których dostęp jest ograniczony, lub wręcz niemożliwy. Pokrętła takie składają się z bardzo wygodnej rękojeści, która umila i ułatwia nam posługiwanie się tym narzędziem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wielu mechaników i bez wątpienia ten rodzaj narzędzia również powinien się znaleźć w każdej skrzynce z narzędziami. Jeżeli jesteś zainteresowany jego kupnem, zapoznaj się z ofertą już teraz.